Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Elektros kaina verslui - nebesuvokiama

    Rugpjūčio 30 d. Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai, reaguodami į rūmų narių nuogąstavimus dėl išaugusių elektros energijos kaštų, surengė susitikimą su Lietuvos energetikos agentūros direktoriumi Virgilijumi Poderiu, kurio metu buvo pristatyta esama situacija bei diskutuojama apie kartais išaugusios elektros kainos poveikį Lietuvos verslui elektros kainai padidėjus net 443 proc.

   Diskusijoje dalyvavo 100 įmonių vadovai - rūmų nariai. Po diskusijos buvo apibendrinta, kad situacija elektros rinkoje Lietuvos įmonėms yra negailestinga: už elektrą Lietuvos įmonės moka dvigubai daugiau nei estai ar latviai, o lenkai apskritai „išsipjovė“ iš bendros rinkos ir moka dar mažiau. Elektros kainoms didėti kartais nėra objektyvių priežasčių, tačiau Lietuvos verslas tampa nekonkurencingas, nes gamybos savikaina regione yra didžiausia, o privatus verslas, pasitelkus valstybės kontroliuojamas įmones, „apvagiamas" elektros kaina, nuo sumokėtos kainos didėjančiu PVM ir 74 proc. dar didėsiančiu galios mokesčiu.

   Po diskusijos parengtas ir išplatintas Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos pranešimas žiniasklaidai (pranešimą galima rasti čia), kreipimasis dėl Lietuvos įmonių konkurencingumo į Lietuvos premjerę I. Šimonytę, energetikos bei ekonomikos ir inovacijos ministrus. 

Nuotolinės diskusijos „Dėl energijos kainų poveikio Lietuvos verslui“ su Lietuvos energetikos agentūros vadovu Virgilijumi Poderiu pristatymas.

Diskusijoje dalyvavo 17 Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų narių. 

Susisiekime
Captcha