Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Išrinkti ir apdovanoti metų eksportuotojai

   Kovo 7 d. Vilniuje įvyko metinis Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų renginys, kuriame buvo įteikti kasmetiniai tradiciniai Lietuvos eksporto prizai ir „Darbo žvaigždės“ apdovanojimai.

   Dalyvaujant Lietuvos Respublikos Prezidentui G. Nausėdai, Seimo ir Vyriausybės nariams, Lietuvos eksporto prizas už 2023 m. rezultatus įteiktas Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariui, UAB Klaipėdos konteinerių terminalas. Šios bendrovės eksporto apimtys 2023 m. lyginant su 2022 m. didėjo daugiau kaip 13 proc., o bendrose pardavimų pajamose sudarė daugiau kaip 70 proc. Anot Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmus vienijančios asociacijos, šios Klaipėdos bendrovės augimas ir pasiekti rezultatai yra išskirtiniai sudėtingoje uosto įmonių verslo aplinkos kontekste.

   Už Klaipėdos valstybinio jūrų uosto infrastruktūros ir atnaujinimą, naujus įgyvendinamus investicinius projektus Sidabro „Darbo žvaigždė“ įteikta AB Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija generaliniam direktoriui A. Latakui.   

   Apdovanotuosius pasveikinęs Prezidentas Gitanas Nausėda minėjo, kad pagarbi diskusija ir racionalių sprendimų paieškos - tai brandžios demokratijos ir stabilios ekonomikos požymiai. „Ar mūsų šalies ekonomika gali augti dar sparčiau? Tai tikrai įmanoma, bet dėl tokio tikslo mums visiems reikės pasistengti. Kol kas ekonominės projekcijos rodo, kad šiais ir artimiausiais metais mūsų ekonomika augs, tačiau žemiau savo potencialių galimybių. Išliks produkcijos atotrūkis nuo potencialo. Laimei, žinome, ką reikia daryti – pirmiausia privalome išlaikyti proaktyvią ekonominę politiką, laiku reaguoti į besikeičiančią globalią situaciją“, – pabrėžė Prezidentas.

   Valstybės vadovas teigė, kad būtina kuo greičiau judėti pirmyn, įgyvendinant naujas kreditavimo priemones verslui, didinti šalyje pagamintų galutinių produktų eksportą, kuo sparčiau ir be didesnių stabtelėjimų kurti aukštesnės pridėtinės vertės ekonomiką, plėtoti infrastruktūrą. Prezidentas pastebėjo, kad dar nėra išnaudotos visos administracinės naštos mažinimo galimybės, reikalingos sparčiai šalies verslo plėtrai.

   O LPPARA prezidentas Sigitas Gailiūnas kalbėjo, kad nepaisant vidinių ir išorinių iššūkių, pernai Lietuvos apdirbamosios pramonės augimas du kartus lenkė ES vidurkį. Jis kvietė valdžios ir viešąjį sektorių ieškoti daugiau sąlyčio taškų su verslu.

Renginio akimirkos

Susisiekime
Captcha