Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Rūmų kreipimasis į Susisiekimo ministrą ir Lietuvos oro uostų vadovą dėl skrydžių krypčių iš Palangos oro uosto

   Balandžio 13 d. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai kreipėsi į Susisiekimo ministrą M. Skuodį ir VĮ Lietuvos oro uostai gen. direktorių Marių Gelžinį dėl skrydžių krypčių į/iš Palangos oro uosto didinimo ir jų finansinio rėmimo.

   Balandžio 23 d. į raštą atsakė Susisiekimo viceministras J. Skačkauskas. Atsakyme pristatomas 2020 m. keleivių pokytis oro uostuose, oro uostų veiklos atstatymo planai.

  • 2021 m. kovą VĮ Lietuvos oro uostai (LTOU) paskelbė apie 10,6 mln. EUR apimties skrydžių ir oro bendrovių skatinimo programą, kurios tikslas - didinti Vilniaus ir Palangos oro uostų krypčių ir keleivių skaičių;
  • Susisiekimo ministerija skyrė 1 mln. EUR skrydžių skatinimui pagal De Minimis valstybės pagalbos priemonę;
  • Ekonomikos ir inovacijų ministerija tęsia finansavimo priemonę skrydžiams į Londono City oro uostą. Tam suplanuota skirti 3,8 mln. EUR;
  • Susisiekimo ministerijos iniciatyva Palangos oro uostui skirti 10,25 mln. EUR oro uosto veiklai užtikrinti ir nusidėvėjusiai infrastruktūrai rekonstruoti.

   2021 m. tikimasi, kad Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostuose bus apie 2,7 mln. keleivių ir skrydžių geografija sieks iki 82 krypčių. Pagal naujausias Tarptautinės oro transporto asociacijos (IATA) prognozes (realistinį scenarijų), skrydžių grąžinimas į 2019 metų lygį planuojamas tik 2023 - 2024 m.

Susisiekime
Captcha