Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

"Pirmosios sankcijos už BDAR pažeidimus ir kaip jų išvengti"

15

  Lapkričio 28 d. įvyko seminaras tema "Pirmosios sankcijos už BDAR pažeidimus ir kaip jų išvengti". Rūmų narės, advokatų kontoros „Averus“ asocijuota partnerė, advokatė Lina Taletavičiūtė – Misiūnienė pristatė teisinius asmens duomenų apsaugos aspektus. Lektorė atkreipė dėmesį, kad įmonėms ir asmenims, diegiantiems naujas aplikacijas telefone, kompiuteriuose, privatumo politikoje turi būti nurodyta, kaip šie duomenys bus tvarkomi. Asmuo privalo sutikti suteikti asmens duomenis: t.y. nuotraukos, kontaktai, buvimo vietos, biometriniai duomenys ir kt. Įvairių programėlių naudotojai dažnai praranda privatumą ir dalinasi informacija su trečiosiomis šalimis, neperskaitę ir sutikę su nurodymais.

   Lietuvoje sankcijos skiriamos už duomenų paviešinimą, skaidrumo pažeidimus, tinkamų organizacinių ir techninių priemonių nebuvimą, duomenų saugumo neužtikrinimą. Nuo BDAR įvedimo jau dabar Lietuvoje skirtos: 4 piniginės baudos, 122 nurodymai ir 64 papeikimai už asmens duomenų apsaugos pažeidimus.

      Savo patirtimi IT srityje taip pat dalinosi UAB „Privacy Partners“ vykdantysis partneris ir steigėjas Martynas Bieliūnas. Anot jo, įmonė, savo privatumo politiką privalo parengti paprasta ir aiškia kalba. Saugomi duomenys šifruojami: praradimo atveju, nebus įmanoma nuskaityti ir pasisavinti informacijos. Taip pat, rekomenduojama nelaikyti perteklinių duomenų ir sunaikinti informaciją, kuri nebereikalinga. Technologijų gigantų („Facebook“, „Google“),  duomenys jau buvo pasisavinti. Tai tik įrodo, kad pasaulyje yra dviejų tipų kompanijos: tos, kurių duomenimis buvo pasinaudota ir tos kurių duomenimis bus pasinaudota ateityje.

Renginyje dalyvavo 37 įmonių atstovai.

* Informuojame, kad renginių dalyviai gali būti fotografuojami ir/arba filmuojami. Ateidami į renginį sutinkate būti fotografuojami ir/arba filmuojami ir neprieštaraujate, kad ši informacija/medžiaga būtų naudojama Klaipėdos, prekybos, pramonės ir amatų rūmų nuožiūra.

Susisiekime
Captcha