Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Prekybos, pramonės ir amatų rūmų pozicija dėl Prezidento veto Rūmų įstatymui

Prekybos, pramonės ir amatų rūmai: skirtingi argumentai svarbūs, visi turi būti įvertinti

 

2019 m. liepos 23 d., Vilnius. Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai gerbia Prezidentūros pateiktus argumentus dėl įstatymo korekcijų, kuriomis buvo leidžiama Rūmų bendruomenei naudoti ir prižiūrėti valstybės patalpas valstybės deleguotoms funkcijoms vykdyti.

Argumentacija, kad leidimas Rūmų bendruomenei naudoti ir prižiūrėti valstybei priklausančias patalpas, iškreipia konkurenciją, nėra nauja, ji buvo pateikta Konkurencijos tarybos jau prieš keletą metų.

Visgi yra ir kiti argumentai, kuriais remiantis Seimas buvo palikęs teisę Prekybos, pramonės ir amatų rūmams neatlygintinai naudotis valstybės arba savivaldybių turtu išskirtinai tik Valstybės deleguotų funkcijų vykdymui.

 

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje) vykdo valstybės deleguotas funkcijas: nepreferencinių prekių kilmės sertifikatų (būtinų eksportui į ne ES šalis), nenugalimas „Force Majeure“ aplinkybes patvirtinančių pažymų išdavimas, kompetencijų vertinimo profesinio mokymo įstaigose užtikrinimas ir kt.

 

„Esame įsitikinę, kad valstybės deleguotas funkcijas nevyriausybinis sektorius vykdo efektyviai ir paslaugas subjektams teikia kokybiškai. Valstybės funkcijų ir paslaugų perdavimas nevyriausybiniam sektoriui mažina tokių paslaugų kaštus, juos padengia konkretus paslaugos gavėjas, o ne visi mokesčių mokėtojai. Apie didesnį tokių paslaugų kiekio perdavimą nevyriausybiniam sektoriui yra minėjusi ir Valstybės kontrolė“, - pažymi Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos l.e.p. prezidentas Sigitas Gailiūnas.

 

Rūmai yra visada atviri argumentuotai diskusijai ir kviečia kalbėtis, ar valstybei priklausantis turtas gali būti naudojamas viešosioms paslaugoms teikti, jei jas teikia nevyriausybinis sektorius.

 

„Rūmai – socialinis valstybės partneris, turintis išplėtotą tinklą regionuose, atstovaujantis verslui, mokymo įstaigoms ir savivaldai, tarptautiniu mastu atstovauja Lietuvos verslo subjektams, ginant jų interesus. Tikime, kad bus diskutuojama dėl įvairių pozicijų ir vertinami visi argumentai“, - pažymi S. Gailiūnas.

 

Bet kuriuo atveju Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų bendruomenė, priklausanti seniausiai pasaulyje verslo organizacijai - tarptautiniam Rūmų tinklui, skaičiuojančiam jau 400 metų, gerbs įstatymo leidėjo galutinį sprendimą ir jį įgyvendins.

 

 

 

Daugiau informacijos:

 

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos

L.e.p. generalinio direktoriaus pareigas

Gediminas Rainys

tel. +370 5 261 21 02, el. p. gediminas.rainys(at)chambers.lt

Susisiekime
Captcha