Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Rūmai kreipėsi į Klaipėdos miesto savivaldybę dėl pagalbos verslui Klaipėdos mieste

     Gruodžio 17 d. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai pakartotinai raštu kreipėsi į Klaipėdos miesto merą Vytautą Grubliauską, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorių Gintarą Neniškį ir į miesto tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininką Aidą Kaveckį dėl pagalbos verslui nukentėjusiam nuo Covid-19 pandemijos Klaipėdos mieste.

     Tebesitęsiant COVID-19 pandemijai ir nuo gruodžio 16 d. dar labiau apribojus verslo veiklą,  įmonių padėtis tampa vis sudėtingesnė. Atsižvelgiant į pirmosios pandemijos bangos, kurios padarinių didelei daliai verslo dar nepavyko likviduoti, patirtį, būtina kaip galima anksčiau informuoti verslą apie tai, kokios pagalbos iš Klaipėdos miesto savivaldybės jis gali tikėtis.

    Rūmų nariai taip pat pateikė pasiūlymus, kaip verslui mieste registruotoms įmonėms galėtų padėti Klaipėdos miesto savivaldybė:

  • kartu su verslu parengti „Anti-Covid“ programą verslui atgaivinti ir ją nuosekliai įgyvendinti;
  • laiku sumokėti verslui už savivaldybės administracijai ir savivaldybės įmonėms suteiktas paslaugas;
  • atleisti sunkumus dėl karantino draudimų ir ribojimų patiriančias įmones nuo tų mokesčių, kurie patenka į savivaldybės biudžetą: komercinės paskirties žemės, nekilnojamojo turto mokesčių, įvairios rinkliavos turėtų būti mažinamos arba stabdomos dar kurį laiką karantinui pasibaigus;
  • skatinti turizmą, siekiant išlaikyti šios srities verslą, t.y. suplanuoti 2021 m. veiklą šioje srityje: Klaipėdos ir regiono reklamą užsienyje, paramą skrydžiams į Palangos oro uostą iš turizmui prioritetinių krypčių, informacinių turų organizavimą turų operatoriams ir žiniasklaidai.

       Atsižvelgiant į tai, kad COVID-19 pandemijos padariniai SVV, kurio veikla uždrausta arba ribojama, bus ilgalaikiai, prašoma atidėti ir/arba didesne dalimi sumažinti į savivaldybės biudžetą iš verslo renkamus komercinės paskirties nekilnojamojo turto bei žemės mokesčius. Taip pat prašoma nedidinti, neįvesti naujų rinkliavų bei nesudaryti papildomų ribojimų verslui. Rūmai siūlo SVV plėtrai 2021 m. skirtą paramą nukreipti į paramos teikimą didžiausius nuostolius patiriančioms SVV įmonėms.

Susisiekime
Captcha