Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Konsultacija aktualiais darbo teisės klausimais su V. Ročiu

        Gegužės 13 d. surengtos nuotolinės Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos skyriaus vedėjo, vyriausiojo darbo inspektoriaus Vytauto Ročio konsultacijos rūmų nariams šiuo metu aktualiais darbo teisės klausimais.

     Esant ekstremaliai situacijai, darbdaviai turi greitai reaguoti sprendžiant darbo santykių problemas. Pasak V. Ročio, darbo inspekcija sulaukia pranešimų apie pažeidimus, jog oficialiai prastovose esantys darbuotojai dirba. Taip pat pasitaiko atvejų, kai darbuotojai, turintys nedarbingumą, yra kviečiami į darbą.

   Kalbėdamas apie prastovas ir apie subsidijas prastovoms kompensuoti, pranešėjas atkreipė dėmesį į taikomus itin griežtus reikalavimus. Ir vieno darbuotojo atleidimas gali atimti galimybę gauti subsidijas visų darbuotojų atlyginimams kompensuoti. V. Ročys taip pat rekomendavo dažniau naudotis dalinėmis prastovomis. Esant bandomajam laikotarpiui, prastovos į jį neįskaičiuojamos- prastovoms pasibaigus, jis turi būti pratęstas.

     V. Ročys aiškiai ir išsamiai atsakė į gausius renginio dalyvių klausimus bei visiems darbdaviams rekomendavo visų pirma daugiau kalbėtis su darbuotojais, ieškoti abiem pusėms tinkamų sprendimų. Susitikime dalyvavo 35 rūmų narių atstovai.

Susisiekime
Captcha