Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

VERSLUI PAGALBOS REIKIA DABAR

            Balandžio 28 d. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai raštu kreipėsi į Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorių Gintarą Neniškį ir į Klaipėdos miesto tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininką Aidą Kaveckį dėl karantino režimo neigiamo poveikio ir pagalbos verslui.

         Kovo 24 d. ir balandžio 24 d. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai, vienijantys daugiau kaip 230 Vakarų Lietuvos įmonių, tarp kurių didžioji dauguma - smulkus ir vidutinis verslas, atliko apklausas dėl karantino paskelbimo poveikio savo narių veiklai. Net 39 proc. įmonių veikla dėl karantino yra arba iki balandžio 27 d. buvo apribota, 25 proc. - uždrausta.  Pagrindinės verslui dėl veiklos draudimo arba ribojimo iškilusios problemos- visiškai sustabdyta veikla, apyvartinių lėšų sumažėjimas ir trūkumas, prastovų paskelbimas, neplanuotos išlaidos. Tik 12,2 proc. įmonių jau pavyko pasinaudoti valstybės pagalba.

            Balandžio  22 d. rūmai surengė nuotolinį susitikimą su miesto savivaldybės vadovais, kuriame aptartos pagalbos SVV priemonės, kurios turėtų būti taikomos Klaipėdos mieste. Tiek susitikimo metu, tiek apklausoje verslas nurodo, kad jam išlikti padėtų konkretūs sprendimai:

  • Atleidimas nuo komercinės paskirties žemės nuomos, nekilnojamojo turto mokesčių arba šių mokesčių sumažinimas ir jų atidėjimas bent 6 mėn.;
  • Atleidimas nuo žyminio ir kitų mokesčių už lauko kavines 2020 m. vasarą;
  • Sprendimas nedidinti rinkliavų (tarp jų - automobilių parkavimo rinkliavos miesto centre ir kt.), atidedant jų mokėjimą ir neįvesti naujų;
  • Galimybė atidėti arba dalimis išdėstyti komunalinių įmokų, mokesčių už šilumos energiją mokėjimą;
  • Kaip galima greičiau suteikta pagalba VMI nukentėjusioms nuo Covid -19 sąraše esančioms, Klaipėdos mieste registruotoms SVV įmonėms be papildomų kriterijų.

          Atsižvelgdami į verslo poziciją, Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai prašo kuo skubiau spręsti dėl savivaldybės pagalbos smulkiajam ir vidutiniam verslui, kad ji įmones pasiektų kaip galima greičiau ir padėtų išsaugoti tiek įmones, tiek darbo vietas jose. 

Susisiekime
Captcha