Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Virtualus susitikimas su Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriumi G. Neniškiu

         Balandžio 22 d. surengtas nuotolinis rūmų narių susitikimas su Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriumi Gintaru Neniškiu, kuriame dalyvavo ir Klaipėdos miesto tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas Aidas Kaveckis bei Strateginio planavimo skyriaus vedėja Indrė Butenienė.

      Susitikimo metu savivaldybės administracijos direktorius G. Neniškis supažindino rūmų narius su Savivaldybės numatomomis priemonėmis nuo karantino nukentėjusiam verslui paremti. Siūloma juridiniams asmenims, įtrauktiems į VMI mokesčių mokėtojų, nukentėjusių nuo COVID-19, sąrašą, suteikti 10 proc. mokesčių lengvatą 2020 m. už komercinės paskirties nekilnojamąjį turtą, žemę ir žemės nuomą (toms veikloms, dėl kurių subjektai įtraukti į VMI sąrašą). Preliminariais skaičiavimais, ši NT lengvata miesto biudžetui kainuotų apie 1 mln. Eur., o žemės mokesčio -38 tūkst. Eur. Pasak A. Kaveckio, verslui svarbu būtų ir tai, jog nekilnojamojo turto mokestis būtų atidėtas bent 6 mėnesiams, nes šiuo metu verslas neturi galimybių susimokėti.

     G. Neniškio teigimu, šį mokestį administruoja Mokesčių inspekcija ir sprendžia atidėjimo klausimus. Savivaldybė galėtų kreiptis į VMI dėl mokesčio atidėjimo sulaukusi asocijuotų verslo struktūrų kreipimosi. G. Neniškis patikino, jog savivaldybė siekia nestabdyti vykdomų veiklų bei išlaikyti užsakymų verslui srautą per viešųjų pirkimų procedūras. Taip pat bus siekiama, kad nesustotų suplanuoti investiciniai projektai, kurių Klaipėdos savivaldybė per 5 metus yra numačiusi 98, o bendra suplanuotų projektų vertė siekia 279,4 mln. Eur.
        Rūmų nariai turėjo galimybę savivaldybės vadovams pateikti jiems aktualius klausimus. Buvo teiraujamasi dėl nuo gegužės 1 d. brangstančios Klaipėdos savivaldybei priklausančios bendrovės „Klaipėdos vanduo“ paslaugos. Savivaldybės Strateginio planavimo skyriaus vedėja I. Butenienė atsakė, jog bendrovės paslaugų kainas nustato Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba. Rūmų narius domino, ar savivaldybė yra numačiusi planą „B“, jei į biudžetą būtų surenkama mažiau pajamų ir suplanuotiems projektams neužtektų lėšų. Pasak I. Butenienės, planas „B“ yra ieškoti galimybių skolintis. Susitikime dalyvavo 24 rūmų narių atstovai. 
     Po šio susitikimo Rūmai rengiasi pateikti pasiūlymus Klaipėdos miesto savivaldybei dėl nekilnojamojo turto mokesčio atidėjimo ir dėl papildomos pagalbos viešbučiams bei maitinimo įstaigoms, kurių veiklai karantinas turėjo itin neigiamą poveikį. Bus prašoma atleisti Klaipėdos viešbučius ir maitinimo įstaigas nuo rinkliavos už lauko kavinių veiklą šių metų vasaros sezono metu. Reaguojant į klausimą dėl šalto vandens kainų didinimą, gegužės 6 d. rengiamas nuotolinis rūmų narių susitikimas su AB „Klaipėdos vanduo“ vadovais.

Susisiekime
Captcha