Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Konsultacijos įmonių vadovams „Covid-19 atvejai įmonėse. Vadovo veiksmai ir atsakomybė“

    Šiandien, spalio 27 d. vyko nuotolinės Rūmų narių konsultacijos su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, Klaipėdos departamento direktoriumi Raimundu Grigaliūnu.

    Prieš dešimt dienų Klaipėdoje ir Klaipėdos apskrityje Covid-19 susirgimų atvejų rodiklis buvo mažesnis negu Lietuvos vidurkis, tačiau nuo spalio 15 d. – 16 d. situacija ėmė sparčiai blogėti. Šiuo metu apskrityje per dieną fiksuojama 150-170 užsikrėtimo atvejų. Pasak R. Grigaliūno, per spalį įvežtinių Covid-19 ligos atvejų Klaipėdos apskrityje buvo 14, daugiausia – iš Belgijos, Prancūzijos, D. Britanijos. Atvejai nustatyti profilaktinių tyrimų metu.

     Tai reiškia, kad virusas plinta šeimose, įstaigose ir įmonėse. Šiuo metu Klaipėdos apskrityje yra 40 židinių: 22 mokyklose, 7 vaikų darželiuose, 6 židiniai – ligoninėse, kolegijose, universitetuose.

    Iš namų aplinkos virusas atnešamas į įmones: šiuo metu virusas po 1-2 atvejus fiksuojamas 15 Klaipėdos įmonių.

   Pasak epidemiologų, svarbu, kad darbo pradžioje darbuotojams būtų matuojama temperatūra, fiksuojama, ar yra kitų ligos simptomų, būtina valdyti darbuotojų srautus ir judėjimą įmonių viduje. Kitaip susirgus darbuotojui privalės 14 dienų izoliuotis visi, turėję artimą sąlytį: buvę šalia ilgiau kaip 15 min. be veido apsaugos, nesilaikę saugaus atstumo arba netgi sveikinęsi rankos paspaudimu. Aptarnaujančių klientus namuose  įmonių vadovams patariama tai laikinai atidėti vėlesniam laikui, o jei reikalas neatidėliotinas, išduoti darbuotojams respiratorius, iš anksto žinoti, ar klientas nėra saviizoliacijoje, neserga ir pan.

     Gavus informaciją apie tai, kad darbuotojas susirgo, įmonės vadovai ar atsakingi asmenys visų pirma turi nustatyti didelėje rizikoje esančius asmenis. Atsižvelgiant į tai, kad Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojai nebespėja apdoroti informacijos, vadovai turi imtis iniciatyvos atsekti kontaktus įmonės viduje, informuoti nacionalinį visuomenės sveikatos centrą el. paštu klaipeda(at)nvsc.lt, išsiųsti turėjusius sąlytį darbuotojus į 14 d. izoliaciją ir dezinfekuoti patalpas.

    R. Grigaliūno teigimu, Klaipėdoje yra atvejų, kai darbdaviai verčia dirbti sergančius ar izoliuotis turinčius darbuotojus: tai įrodžius, už viruso platinimą darbdaviui gresia baudžiamoji atsakomybė.

   Nuotolinių konsultacijų metu buvo atsakyta ir į konkrečius įmonių vadovų pateiktus klausimus. Visas rekomendacijas galima rasti interneto puslapyje: www.sam.lt.

     Konsultacijoje dalyvavo 50 įmonių atstovų.

Susisiekime
Captcha