Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Nuotolinis Klaipėdos miesto savivaldybės Smulkaus ir vidutinio verslo tarybos posėdis

   Gruodžio 9 d. surengtas nuotolinis Klaipėdos miesto savivaldybės Smulkaus ir vidutinio verslo tarybos posėdis. Jame tarybos nariams pristatytas lapkričio 17 d. rūmų raštas Klaipėdos miesto merui V. Grubliauskui, savivaldybės administracijos direktoriui G. Neniškiui ir miesto tarybos ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkui A. Kaveckiui „Dėl pagalbos verslui Klaipėdos mieste“.

     Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai pateikė savo narių pasiūlymus dėl pagalbos smulkiajam ir vidutiniams verslui, kurio veikla karantino metu uždrausta arba apribota: parengti programą verslui atgaivinti ir ją nuosekliai įgyvendinti, atleisti tokias įmones nuo mokesčių į savivaldybės biudžetą patenkančių mokesčių: komercinės paskirties nekilnojamojo turto, žemės mokesčių, sumažinti savivaldybės rinkliavas ir neįvedinėti naujų, 2021 m. SVV plėtrai skiriamą paramą nukreipti į pagalbos teikimą didžiausius nuostolius patiriančioms SVV įmonėms ir kt.

     Posėdyje dalyvavusi rūmų generalinio direktoriaus pavaduotoja V. Kažuro atkreipė dalyvių dėmesį į tai, kad Klaipėdos mieste registruotos įmonės turi moralinę teisę tokios miesto savivaldybės pagalbos tikėtis, nes pirmojo karantino metu buvo žadėta savivaldybei priklausančius komercinės paskirties mokesčius sumažinti 50 proc., tačiau jie sumažinti tik 10 proc. Taip pat SVV rėmimui skiriami itin maži pinigai. Didžiausia paspirtis verslui buvo atleidimas nuo mokesčio už lauko kavines vasarą ir dezinfekcinio skysčio pavasarį skyrimas.

     Nepaisant to, be verslui kylančių problemų aptarimo konkrečių pasiūlymų iš miesto savivaldybės atstovų išgirsti nepavyko: paminėtas vienas skaičius, kad šiemet į Klaipėdos miesto biudžetą nebus surinkta apie 6,5 mln. Eurų, o kitų metų biudžetas planuojamas mažesnis.

Susisiekime
Captcha