Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Nuotolinis susitikimas „Ekonominės tendencijos ir prognozės po karantino“

       Balandžio 29 d. surengtas nuotolinis rūmų narių susitikimas su ekonomistu, VU prof. R. Kuodžiu. Aptartos ekonominės tendencijos ir prognozės po karantino Lietuvoje, Europoje ir pasaulyje.  

    Pasak R. Kuodžio, išėjus iš karantino, ekonomika staiga neatsigaus, o didžiausia bėda ekonomikai yra ne karantinas, o virusas. Šiuo metu Lietuvoje yra „kūjo“ fazė, kas, pagal Azijos ekspertų parengtą metodologiją, reiškia griežtas kovos su koronavirusu priemones ir apribojimus. Vėliau bus perėjimas į "šokio" stadiją – laipsninį suvaržymų lengvinimą. Tačiau karantinui pasibaigus žmonės bus atsargūs – atsargiau vertins pajamų gavimo galimybes ateityje, nustos pirkti ne pirmo būtinumo prekes.

    Numatomas bendras ekonomikos smukimas ir stagnacija. R. Kuodis tikina, kad šįkart krizė bus itin panaši į 2009 m. krizę: jau dabar į biudžetą surenkama apie trečdalį mažiau lėšų. R. Kuodis prognozuoja galimą nuosmukį net iki 15 proc. Didžiausią nuosmukį patirs ne pirmo būtinumo prekių/paslaugų gamintojai ir pardavėjai/teikėjai. Tačiau po staigaus ekonomikos smukimo yra numatomas stabilus augimas.

    Azija jau pradeda atsigauti, todėl ekonomikos stabilizacija būtent ten ir yra prognozuojama pirmiausia. Kinijoje metų pradžioje buvo numatytas 6 proc. augimas, šiuo metu augimas šalyje vis dar realus - apie 1,2 proc. Ekonomikos smukimas prognozuojamas visoje Europos Sąjungoje - 7,5 proc, Jungtinėse Amerikos Valstijose - 6 proc. 

Susisiekime
Captcha