Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Apklausos "Karantino poveikis Jūsų veiklai" rezultatai

         Atsižvelgiant į Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimą Nr. 207 „DĖL KARANTINO LIETUVOS RESPUBLIKOS TERITORIJOJE PASKELBIMO“ Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai atliko apklausą dėl karantino paskelbimo poveikio savo narių veiklai ir verslui.

          Apklausoje dalyvavo 40 Klaipėdos rūmų narių-įmonių, iš kurių 19 proc. teigia, jog, paskelbus karantiną, teko sustabdyti veiklą, darbuotojus išleisti neapmokamų atostogų arba atleisti. 27 proc. apklaustųjų, pratęsus karantiną, galėtų savo veiklą tęsti dar dvi savaites, tuomet skelbtų prastovas, o 28 proc. respondentų tokiomis aplinkybėmis veiklą galėtų tęsti dar vieną mėnesį. Karantino paskelbimas ir tam tikrų verslo sričių veiklos apribojimas ar uždraudimas didelės įtakos neturėjo tik 13 proc. įmonių. Likę respondentai - 13 proc., pažymėjo, jog jų veiklą stabdo kitos priežastys, būdingos išskirtinai jų darbo specifikai.

Daugumos įmonių teigimu, išsilaikyti rinkoje padėtų:

- mokesčių (Sodros + GPM) nuo darbuotojų darbo užmokesčio mokėjimo atidėjimas, po karantino - atleidimas nuo 50 proc. nesumokėtos ir atidėtos minėtų mokesčių sumos. Taip pat - atleidimas nuo nekilnojamojo turto, žemės mokesčio mokėjimo, tikslinga parama verslui.

Kiti įmonių pastebėjimai:

- Valstybės parama išlaikant darbo vietas, mokesčių lengvatos ir jų atidėjimas.

- Jeigu nebus stabdoma gamybos ir logistikos įmonių veikla, manome, kad kitų kliūčių nebus. Bet yra vienas veiksnys, kuris priverstų įmonės veiklą stabdyti pilnai ar bent 50 proc. (vienos pamainos veiklą): jeigu būtų nustatytas bent vieno iš darbuotojų, kuris šiuo metu dirba, susirgimas COVID-19 virusu. Tuomet tektų visą įmonę uždaryti, patalpas dezinfekuoti pagal nustatytas procedūras ir bent 2 savaitėms izoliuoti tą dalį darbuotojų, su kuriais buvo kontaktavęs ar buvęs vienoje patalpoje susirgęs asmuo.

- Valstybės tinkami pajėgumai testuoti visus virusą sau įtariančius asmenis bei sisteminis požiūris į testavimą: dabar susiduriame su problemomis, kai karščiuojantys darbuotojai, neseniai buvę užsienyje, negali pasitikrinti, juos tenka izoliuoti ir tikėtis geriausio. Toks neapibrėžtumas labai pavojingas.

- Visų mokesčių: komunalinių, veiklos, DU, atidėjimas keliems mėnesiams. Suaktyvinta rėmimo, komunikacinė veikla iš valstybės/savivaldybės institucijų vietinio turizmo ir svetingumo sektoriaus atsigavimui.

- Aktyvūs ir teisingi institucijų veiksmai pažabojant bei kovojant su COVID-19 ir jo pasekmėmis.

Apibendrinti rezultatai buvo pateikti vietos ir centrinės valdžios institucijoms, nuo kurių sprendimų priklauso reali parama verslui.

Susisiekime
Captcha