Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Verslo konferencija "Klaipėdos regiono plėtojimas: tendencijos ir perspektyvos"

      Spalio 15 d. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai kartu su  rūmų nariu, advokatų kontora "SPC Legal" surengė verslo konferenciją „Klaipėdos regiono plėtojimas: tendencijos ir perspektyvos“.

      Klaipėdos regiono plėtojimo tema Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai rengia ne pirmąją verslo konferenciją. Tačiau pirmą kartą kalbėta apie investicijas į nekilnojamąjį turtą tiek Klaipėdoje kaip regiono centre, tiek „peržengus“ miesto ribas už Palangos plento, Klaipėdos rajone. Kalbėję apie nekilnojamojo turto tendencijas Lietuvoje pastebėjo, kad Klaipėdoje yra tik 2 proc. Lietuvos biurų rinkos ir artimiausiu metu į ją investuoti nepatarė. Nepastebima ir spartesnio gyvenamojo būsto rinkos atsigavimo, nes tai lemia daug kuklesnės negu Vilniuje ir Kaune daugiabučių statybų apimtys. Nuo Vilniaus neatsiliekama tik plėtojant sandėliavimui skirtą nekilnojamąjį turtą.

      Renginio partnerio, advokatų kontoros "SPC Legal" advokatas, P. Karlonas savo pranešime ieškojo atsakymo į klausimą, ar galima rasti balansą tarp miesto ir NT vystytojų interesų. Atsakymas - taip, galima, jei savivaldybės nebandys gintis nuo investuotojų atsakymais „mes taip dar nedarėme“, o pastarieji neiškels projekto pelningumo aukščiau įstatymų.

      Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius A. Bogdanovas, kalbėjęs apie rajono plėtros planus ir problemas, pateikė pavyzdį, kad norint pritraukti investuotoją, žemės paskirtį galima pakeisti ir per 6 val.

      Vienas iš naujų investuotojų rajone – SBA grupė, investavusi į SBA technologijų ir inovacijų parką bei pradėjusi jį statyti 100 hektarų pievoje. Šio projekto įgyvendinimo patirtimi pasidalino UAB „Urban Inventors“ nekilnojamojo turto plėtros vadovas R. Babič.

      Klaipėdos miesto savivaldybės vyriausiasis patarėjas R. Zulcas pristatė verslo galimybes dalyvaujant miesto teritorijų konversijos projektuose. Šiuo metu Klaipėdoje vystomi, planuojami šie projektai: Klaipėdos piliavietė, "Memelio miestas", "Klaipėdos energija", Girulių, Smiltynės kurortai, naujas pocentris pietinėje miesto dalyje.  

      Renginį apibendrino ekspertų diskusija „Klaipėdos regiono vieta Lietuvos NT žemėlapyje“.  Pasak Sandros Jovaišaitės, UAB „Colliers International Advisors“ partnerės, Klaipėdoje pagrindiniai instituciniai investuotojai yra iš Lietuvos arba Baltijos šalių, kurie renkasi jau išvystytus projektus Klaipėdoje arba čia tęsia savo verslo plėtrą.

      Renginys buvo organizuotas atsižvelgiant į Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas. Todėl jame „gyvai“ dalyvavo 65 dalyviai, nuotolinę transliaciją stebėjo 3800 asmenys. Tiesioginė konferencijos transliacija vyko socialiniame tinkle "Facebook", Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų, portalų "Atvira Klaipėda", "Klaipėda, aš su tavim", "Klaipėda gyvai" paskyrose.

Renginio vaizdo įrašą rasite čia.

Renginio nuotraukų galeriją rasite čia.

Dalyvių atsiliepimai:

  • "Ačiū už puikiai organizuotą ir tikrai naudingą renginį. Labai sėkmingai sudėliota, įtraukianti ir aktuali programa. Puikūs pranešėjai."
  • "Perduodu Savivaldybės administracijos vyriausiojo patarėjo Kastyčio Macijausko padėką Povilui Karlonui už labai išsamią analizę ir jos pagrindu parengtą gerą informatyvų pranešimą. Prisidedu prie Kastyčio vertinimo taip pat."
  • "Ačiū už puikų šios dienos renginį "Klaipėdos regiono plėtojimas, tendencijos ir perspektyvos." Jūsų komanda – šaunuoliai!"
  • "Noriu pasidžiaugti Jūsų paskutiniaisiais renginiais: Jūrinio verslo forumu ir verslo konferencija "Klaipėdos regiono plėtojimas: tendencijos ir perspektyvos". Labai džiaugiamės, kad transliuojate tiesiogiai! Dėl darbų gausos ir vėl grįžtančios pandemijos kolektyvo saugumo vardan vengiame renginių uždarose patalpose."
Susisiekime
Captcha