Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Rūmų narių susitikimas su Klaipėdos savivaldybės atstovais dėl savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymo (SIPĮ) nuostatų įgyvendinimo

     Gruodžio 10 d. surengtas nuotolinis rūmų narių susitikimas su Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos vadovais dėl Savivaldybių infrastruktūros plėtros  įstatymo (SIPĮ) nuostatų įgyvendinimo.  Susitikime dalyvavo savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis, Urbanistikos ir architektūros skyriaus vedėja Mantė Černiūtė – Amšiejienė, Strateginio planavimo skyriaus vedėja Indrė Butenienė, Statybos leidimų ir statinių priežiūros skyriaus vedėjas Gediminas Pocius.

     Renginio metu savivaldybės atstovai trumpai pristatė pagrindinius šio įstatymo sprendimus. Pagal naująjį įstatymą, nuo 2021 m. sausio 1 d. visi norintys statyti, rekonstruoti savivaldybės teritorijoje turės mokėti įmokas savivaldybei, o už gautas įmokas bus įgyvendinama savivaldybės infrastruktūros plėtra. Infrastruktūra yra išskirstyta į dvi dalis, už kurias bus mokamos skirtingo dydžio įmokos. Socialinė infrastruktūra - gyvenamieji pastatai, administracinės, prekybos, paslaugų, maitinimo, kultūros, gydymo, sporto paskirties inžineriniai statiniai. Jiems bus taikomas įmokos tarifas 5,41 Eur už kvadratinį metrą. Inžinerinė infrastruktūra – šilumos perdavimo tinklai, geriamojo vandens ir nuotekų statiniai, vietinės reikšmės keliai ir kiti transporto statiniai. Įmokos tarifas – 5,15 Eur už kvadratinį metrą.

      Šis mokestis bus taikomas ne tik naujai statybai, bet ir rekonstruojamiems ar papildomai pristatomiems namams, kurie turi įtakos miesto infrastruktūrai.

      Renginyje dalyvavo 17 rūmų narių.

Susisiekime
Captcha