Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Rūmai - apie apgyvendinimo paslaugų teikimą karantino laikotarpiu Klaipėdos mieste

         Balandžio 2 d. rūmai Klaipėdos miesto saivaldybės administracijai pateikė savo ir rūmų narių poziciją dėl apgyvendinimo paslaugų teikimo karantino laikotarpiu Klaipėdos miesto savivaldybės teritorijoje.

     Atsižvelgdami į Vyriausybės 2020 m. kovo 25 d. nutarimą Nr. 207 (3.2.5. p.), Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai, atlikę skubią apklausą, nepritarė apgyvendinimo paslaugų draudimui Klaipėdos mieste paskelbus karantiną dėl šių pagrindinių priežasčių:

  1. Šalyje paskelbus karantiną Klaipėdos mieste neišaugo poreikis apgyvendinimo paslaugoms kaip atsitiko šalies kurortuose. Netgi priešingai – didžioji dalis viešbučių veiklą nutraukė ar laikinai sustabdė.
  2. Viešbučiai turi korporatyvinių klientų, ilgalaikių gyventojų, kurie mieste lankosi verslo, o ne poilsio tikslais. Dėl pandemijos svečių galimybės išvykti taip pat ribotos. Kokia išeitis būtų pasiūlyta tokiems svečiams, jeigu būtų uždrausta teikti apgyvendinimo paslaugas?
  3. Dėl šalyje galiojančio karantino viešbučiai naujų užsakymų artimiausiems mėnesiams nesulaukia. Apgyvendinimo paslaugų teikimas viešbučiams leidžia gauti bent minimalias pajamas ir išsaugoti verslo tęstinumą.
  4. Ne visi Klaipėdos miesto viešbučiai sulaukė Klaipėdos miesto savivaldybės ar kitų įgaliotų institucijų kreipimosi dėl patalpų nuomos pirkimo izoliuotis turintiems asmenims, todėl, netekus galimybės teikti apgyvendinimo paslaugas viešbutyje gyvenantiems svečiams, viešbučiai patirtų dar didesnį nuostolį.
  5. Apgyvendinimo paslaugų nenutraukę viešbučiai skiria didelį dėmesį koronaviruso prevencijai: pasak viešbučių atstovų, personalas yra aprūpintas apsauginėmis priemonėmis, patalpos yra dezinfekuojamos.
  6. Jeigu Klaipėdos viešbučiai nebeturės apgyvendinimo paslaugas perkančių svečių, bus priversti veiklą stabdyti, tačiau tai bus jų pačių sprendimas dėl susiklosčiusių aplinkybių.
Susisiekime
Captcha