Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Teisės konsultacijos "Tarpusavio atsiskaitymai ir vėluojantys mokėjimai karantino metu"

           Birželio 18  d. 15 val. surengtos nuotolinės teisinės konsultacijos kartu su  rūmų nare, advokatų kontora „Averus“ ir advokate Greta Motiejūniene. Renginio metu aptarti įmonių tarpusavio atsiskaitymų ir vėluojančių mokėjimų teisiniai aspektai karantino metu. Atstovė pristatė, kaip ir kur tikrinti nemokius partnerius, papasakojo apie vadovų pareigas bendrovei susidūrus su finansiniais sunkumais bei apžvelgė koronaviruso nulemtas atsiskaitymo sąlygas naujose sutartyse. Anot jos, į naujas sutartis siūloma įtraukti šias nuostatas:

  • skolininkui vėluojant atsiskaityti pagal sutartyje numatytą tvarką ir terminus, kreditorius turi teisę sustabdyti savo priešpriešinių sutartinių įsipareigojimų vykdymą.
  • siekiant užsitikrinti savo gautinus mokėjimus galimai pasikartosiančio karantino atveju ir išvengti situacijų, kada skolininkas, remdamasis karantinu, atsisakytų vykdyti sutartį, į naujas sutartis siūloma įtraukti nuostatą: „Sutarties sąlygos negali būti pakeistos arba sutartis negali būti nutraukta dėl iš esmės pasikeitusių aplinkybių, t. y. abi šalys sudarydamos šią sutartį visa apimtimi ir iš anksto įvertino šios sutarties sąlygas, taip pat sąlygas, kurioms esant ši sutartus bus vykdoma, todėl jos prisiima iš esmės pasikeičiančių aplinkybių riziką.“.
  • vietoje delspinigių į sutartis siūloma įtraukti „8-10 proc. metines palūkanas, skaičiuojamas nuo pradelstos mokėti sumos“.

Renginyje dalyvavo 10 rūmų narių atstovų.

Susisiekime
Captcha