Dvi savaites įmonės galėjo pareikšti savo nuomonę ir dalyvaudamos Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų surengtoje apklausoje, kuria buvo siekiama sužinoti verslo nuomonę apie svarbą skrydžių krypčių iš/į Palangos oro uostą. Apklausoje dalyvavo 32 rūmų nariai ir kitų verslo asociacijų atstovai. Atsakymai padės tiksliau pateikti verslo poreikį dėl naujų skrydžių pritraukimo ar krypčių atsinaujinimo. Cituojant apklausos rezultatus, nuoroda į Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmus - nuoroda būtina. Pateikiame apibendrintas išvadas:
|
26 įmonės teigia, jog daugiausia partnerių/svečių/turistų per praėjusius metus sulaukė iš Vokietijos, 15 įmonių - Norvegijos ir Švedijos, 14 įmonių - Nyderlandų, 13 įmonių - Lenkijos, 12 įmonių - Jungtinės Karalystės.
Apklausoje įmonių prašėme reitinguoti prioritetines kryptis: didžiausią prioritetą atsakiusieji skyrė Vokietijai – (Hamburgo, Berlyno oro uostams) taip pat Nyderlandams, skrydžiui į Amsterdamą ir Belgijai skrydžiui į Briuselį. Priežastys, dėl kurių šias šalis verslas nurodė prioritetinėmis, yra tai, jog jose įmonės plėtoja verslą, vykdo projektus, susitinka su partneriais ir investuotojais, turi dalį klientų ir kt. Per mėnesį į komandiruotes ir įvairius susitikimus išvyksta 1-5 asmenys (60,8 proc.) likusiose įmonėse keliaujančių asmenų skaičius per mėnesį siekia nuo 6 iki 50 asmenų.
Iš apklausos paaiškėjo, kad daugeliui įmonių iš Palangos oro uosto dažnai tenka naudotis jungiamosiomis kryptimis per Rygą/Kopenhagą. 38 proc. teigė, kad iš Palangos jungiamaisiais reisais į Kopenhagą/Rygą skrenda kartą per mėnesį. 9 proc. – 2-3 kartus per savaitę, 22 proc. – kartą per savaitę.
Apklausos dalyviai nurodė, kurios anksčiau vykdytos skrydžių kryptys iš Palangos oro uosto buvo svarbiausios jų įmonėms. Kaip svarbiausias buvusias skrydžių kryptis nurodė skrydžius į Varšuvą (Lenkiją) ir Dortmundą (Vokietiją) - 75 proc., į Stokholmą (Švedija) ir Kijevą (Ukrainą) - 63 proc.
Apklausa patvirtino, jog verslui kaip ir anksčiau svarbiausios kryptys iš Palangos oro uosto išlieka į Vokietiją (Hamburgą, Berlyną), Nyderlandus (Amsterdamą) bei Belgiją (Briuselį).
Apklausos rezultatus rūmai pateiks Susisiekimo, Ekonomikos ir inovacijų ministerijoms, VĮ "Lietuvos oro uostai", VšĮ "Keliauk Lietuvoje", regiono savivaldybėms kaip verslo argumentus dėl prioritetinių skrydžių nustatymo ir jų kofinansavimo.