Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Susitikimas su R. Kuodžiu - Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoju

Spalio 31 d. surengtas rūmų narių klubo susitikimas su ekonomistu, profesoriumi, Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoju R. Kuodžiu, kuriame dalyvavo 33 įmonių atstovai. Renginio tema – ekonominės prognozės Lietuvai ir kitoms ES šalims, nuo kitų metų Lietuvoje įsigaliosiančių mokesčių pakeitimų įtaka verslui.

R.Kuodis atvirai įvertino naujos ekonominės krizės kilimo galimybę. Jo žodžiais tariant, vienos aiškios galimos krizės priežasties nėra: yra keletas prielaidų mažesnio masto krizei, tarp kurių – Didžiosios Britanijos išėjimas iš ES ir su tuo susijusios ekonominės sąlygos, pernelyg romantiškas Europos požiūris į globalizacijos mastus ir su tuo susijusi JAV korporacijų politika, dėl to pradėti JAV prekybos karai su Kinija ir Europa. Pačioje Europoje ekonominės krizės virpesiai sklinda iš Italijos, kuri nėra mažiausia ekonomika tarp ES šalių.

Mokesčių pakeitimai  Lietuvoje, kurie įsigalios  nuo Naujųjų metų, įvertinti pozityviai, tačiau vadinti tai mokesčių reforma ar net šešiomis reformomis ekonomistas sakė nesiryžtantis. R. Kuodis teigė Lietuvos valdžios sprendimuose pasigendantis ekonominės naudos ir kaštų analizės, pragmatiško požiūrio į ekonominius sprendimus. Nepaisant politikų pasisakymų, ekonomistai vis dar nemato realių  pokyčių Lietuvos regionuose: jei Vilniuje ir Kaune šiuo metu koncentruojasi 1.4 mln. Gyventojų ir šie miestai auga 6 proc. per metus, tai likusioje Lietuvoje ekonominis augimas mažas.

Susisiekime
Captcha