Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Seminaras "Prekybos ryšiai Rusijoje ir Uzbekistane"

14

          Birželio 10 d. įvykusiu seminaru „Prekybos ryšiai Rusijoje ir Uzbekistane“ Klaipėdos rūmai užbaigė nuotolinių renginių ciklą, skirtą supažindinti rūmų narius su ekonomine situacija užsienio rinkose.

     Kadangi Rusija yra didžiausias Lietuvos eksporto partneris, renginio dalyviams buvo aktuali informacija apie koronaviruso pandemijos sukeltos krizės įtaką jos ekonomikai. Renginio svečias - Lietuvos komercijos atašė Rusijos Federacijoje ir Uzbekistano respublikai Gintaras Binkauskas informavo, jog šiemet balandžio mėn. Rusija importavo 20 proc. mažiau nei pernai.  Mažiau importuota automobilių ir jų detalių, vaisių, parfumerijos, kosmetikos, trikotažo gaminių, elektrotechnikos prekių, optikos, įrankių, tačiau išaugo medicininės įrangos ir kompiuterinės technikos poreikis. Pagrindinės problemos, su kuriomis Rusijoje susidūrė užsienio verslas:

- skirtingi ribojimai karantino metu atskiruose Rusijos regionuose;

-  rublio kurso svyravimai euro atžvilgiu „...nuo 68 iki 88 rublių ir atgal...“

- atsiskaitymo problemos, bankroto inicijavimo „atostogos“.

     Pasak G. Binkausko, verslas šiuo metu Rusijoje jaučiasi sutrikęs, stebi, į kurią pusę viskas kryps, keičia darbų organizavimą - dalį darbuotojų perkelia į nuotolinį darbą.  „V“ formos ekonomikos atšokimo Rusijoje nesitiki niekas. Esamas rublio/euro kursas yra labai palankus Rusijos eksportuotojams. Importo apimtys artimiausią pusmetį nesikeis arba toliau mažės (siejama su vidinio vartojimo atsigavimu, kurio iki 2021 m. vidurio nesitikima). Taip pat pastebimas valstybės reguliavimo didėjimas- kaip pvz. grūdų eksporto kvotų numatymas, dyzelino, aviacinio, laivų kuro įvežti į Rusijos Federaciją draudimas. Sutrūkinėjus pasaulio tiekimo grandinėms, Rusija tikisi padidinti savo dalį pasaulinėse maisto produktų  rinkose (Afrika, Pietryčių Azija).

     Renginio svečias apžvelgė situaciją ir Uzbekistano rinkoje, kur užsienio prekybos apimtys sausio – balandžio mėn., lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, sumažėjo apie 10 proc., o pramonės produkcijos gamyba krito 5,4 proc. G. Binkauskas išsamiai atsakė į dalyvių pateiktus klausimus. Renginyje dalyvavo 10 rūmų narių atstovų.

Renginio pristatymą rasite čia.

Susisiekime
Captcha