Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

PREKIŲ KILMĖS SERTIFIKATAI IŠDUODAMI IR ELEKTRONINE FORMA

      Nuo liepos 1 d. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai prekių kilmės sertifikatus išduos ir elektronine forma. Kiekvienais metais vis daugiau šalių išduoda ir priima elektroninius prekių kilmės sertifikatus. Rūmams prisijungus prie elektroninių dokumentų išdavimo ir patikros sistemos, prekių kilmės dokumentai bus išduodami tiek popierine, tiek elektronine forma.

       „„EssCert“ sistemos įdiegimas mums leis neatsiliekant nuo skaitmenizacijos ir naujų technologijų diegimo procesų efektyviau teikti paslaugas Lietuvos verslui. Tai ypač aktualu šiandieninėje pandemijos situacijoje, kai tradicinius darbo metodus pakeičia šiuolaikinės technologijos. Tikimės, kad tai bus naudinga Vakarų Lietuvos eksportuotojams“ – teigia Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Viktoras Krolis.

       Elektroninių sertifikatų išdavimas leis įmonėms pateikti ir gauti dokumentus nuotoliniu būdu. Naudojantis sistema dokumentų išdavimas taps patogesnis: jie bus patvirtinami ir grąžinami nevykstant į rūmus. Įmonės galės greitai nukopijuoti, redaguoti ir iš naujo pateikti dokumentus ankstesnių sertifikatų pagrindu. Patogi vartotojams sistema informuos eksportuojančią įmonę apie visus veiksmus formuojant ir išduodant jų užsakytus prekių kilmės sertifikatus.

        Nelengvatinės prekių kilmės sertifikatas – tarptautinis prekių kilmę patvirtinantis dokumentas, kurio išdavimas pagrįstas prekių įsigijimo, kilmę įrodančių dokumentų ar gamybinių operacijų atlikimo analize bei medžiagų sąnaudomis. Prekių kilmės sertifikatus įvairiose pasaulio šalyse dažniausiai išduoda Prekybos, pramonės ir amatų rūmai, kaip ir Lietuvoje.

      Klaipėdos ir Tauragės regionų įmonės, norinčios naudotis elektroninių sertifikatų išdavimo sistema, turi registruotis interneto puslapyje adresu https://www.esscert.com/online-registration/?agent_id=660. Įmonės įgaliotas asmuo taip pat gali kreiptis į rūmų darbuotojus, atsakingus už prekių kilmės sertifikatų išdavimą Klaipėdoje tel.: 8 46 390865, 390863, el. paštu: sertifikatai(at)kcci.lt.

Susisiekime
Captcha