Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Seminaras rūmų nariams apie pasikeitimus Lietuvos muitinės veikloje

11

     Vakar, kovo 3 d. įvyko rūmų kartu su Muitinės departamentu surengtas informacinis seminaras apie pasikeitimus Muitinės veikloje.

     Europos Sąjungos ir Lietuvos muitų teisės naujoves pristatė departamento Muitų politikos skyriaus vedėjas J. Š. Avižienis, apie reikalavimus vadinamajam  „e – prekybos paketui“, kuris bus įgyvendintas nuo 2021 m. kalbėjo jo kolega J. Dukavičius. ES šalys – narės toliau plėtoja elektronines nacionalinių muitinių sistemas, prie kurių tiesiogiai jungiasi ir verslas. Problema – procesas atskirose šalyse vyksta ne vienu metu, todėl gali kilti kliūčių dirbant su importo bei kitomis sistemomis.

   Klaipėdos teritorinės muitinės direktorė R. Kunickienė pateikė muitinės veiklos Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste aktualijas ir problemas. Pasak Klaipėdos teritorinės muitinės vadovės, įvežant ir išvežant, deklaruojant prekes nuolat pateikiama netiksli arba neišsami informacija, klaidingi prekių kodai, prekės deklaruojamos išvežimui viename muitinės poste, kai jas rengiamasi išvežti per kitą ir pan. Visa tai tampa kliūtimis ir trikdžiais gabenant prekes, dėl ko gaištamas tiek verslo, tiek muitininkų laikas.

   Anot R. Kunickienės, jei įmonei yra suteiktas statusas, su kuriuo yra taikomos supaprastintos muitinės procedūros, verslui savo įsipareigojimų gavus įgaliotojo siuntėjo ar gavėjo statusą reikėtų ir laikytis.

Renginyje dalyvavo 33 įmonių atstovai.

Susisiekime
Captcha