Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

DĖL VAKARŲ LIETUVOS SUSISIEKIMO IŠ PALANGOS ORO UOSTO

           Rugpjūčio 16 d. susitikimo su Susisiekimo ministru Roku Masiuliu metu buvo susitarta, kad Klaipėdos prekybos pramonės ir amatų rūmai  pateiks Vakarų Lietuvos regiono verslo poziciją dėl skrydžių iš Palangos, kuri ne visada sutampa su Klaipėdos regiono savivaldybių, remiančių naujų skrydžių atsiradimą iš vietos mokesčių mokėtojų pinigų, vadovų nuomone.

            Rugpjūčio 31 d. rūmai Susisiekimo ministrui raštu pateikė kontrargumentus į centrinės valdžios poziciją, jog regione per mažai gyventojų, kad galima būtų užtikrinti skrydžių bendrovių nenuostolingą veiklą bei naujų skrydžių krypčių atsiradimą.

           Verslo atstovų, tarp kurių – 26 turizmo srityje veikiančios įmonės, bei Turizmo komiteto pirmininko G. Bertašiaus teigimu, atstumas tarp Kauno ir Klaipėdos yra 200 km. Vadinasi, pusiaukelė tarp miestų su oro uostais yra ties Kryžkalniu. Automagistralę Kaliningradas - Ryga galima laikyti skiriamąja linija. Visi iki šios sąlyginės ribos gyvenantys žmonės, mokesčių mokėtojai, turistai, mielai rinktųsi Palangos oro uostą, jei šis oro uostas pasiūlytų jų lūkesčius atitinkančius patogius skrydžius. Šiaurės Lietuvos gyventojai (Šiauliai, Joniškis) nesirenka ne tik Palangos oro uosto, bet nesirenka ir Vilniaus ar Kauno, o dėl patogių krypčių ir skrydžio laikų renkasi Rygos oro uostą. Taigi, iki šios nubrėžtos sąlyginės linijos veikia 19 savivaldybių arba trečdalis visų Lietuvos savivaldybių. Todėl aptariama teritorija sudaro 27 proc. visos Lietuvos teritorijos, 28 proc. visų šalies gyventojų

          Lietuva turi tris oro uostus, kuriuos valdo VĮ „Lietuvos oro uostai“: Vilniaus, Kauno ir Palangos/Klaipėdos. Tačiau oro uostai yra skirtingi, ir svarbiausia, jiems kuriamos skirtingos rinkos sąlygos: Vilnius turi 61 skrydžių kryptį, Kaunas - 20 krypčių, Palanga – vasaros metu 9 kryptis, žiemos – 6 kryptis. Taigi, Vakarų Lietuvai su 28 proc. šalies teritorijos ir 27 proc. šalies gyventojų tenka vos 10 proc. skrydžių.

            Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai, atstovaudami Vakarų Lietuvos verslui, pateiktoje pozicijoje paragino susisiekimo ministrą R. Masiulį atkreipti  dėmesį į Vakarų Lietuvos regiono verslo interesus bei atsižvelgti į jų poreikius ir argumentus: siekti verslui reikalingų, turizmo srautus generuojančių naujų krypčių iš/į Palangos oro uostą atsiradimą.

Susisiekime
Captcha