Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Susitikimas su aplinkos ministru Kęstučiu Navicku

Gegužės 25 d. įvyko rūmų narių susitikimas su aplinkos ministru Kęstučiu Navicku, kuriame dalyvavo 19 rūmų narių. 

Susitikime dalykiškai aptartos verslui kylančios ir Aplinkos ministerijos veiklos sferoje esančios problemos:

  1. Dėl GPAIS  (gaminių, pakuotės atliekų apskaitos informacinės sistemos) – kalbėta, kad verslui nepatogi darbinė aplinka, negalima perkelti duomenų iš įmonių apskaitos sistemų, kyla lydraščių formavimo, susikalbėjimo su kitomis informacinėmis sistemomis problemos. Pereinamasis laikotarpis, skirtas verslui prisitaikyti prie sistemos baigiasi liepos 1 d.: prašyta terminą pratęsti, nes kylantys klausimai – ne iš verslo pusės. Ministras, iš pradžių teigęs, kad terminas pratęstas nebus, po konkrečių situacijų įmonėse pateikimo toks kategoriškas nebebuvo.
  2. Dėl mokesčio už lietaus nuotekas: ministro klausta, kodėl šis mokestis taikomas tik juridiniams asmenims, o ne visiems vartotojams. Lietaus sistemų tvarkytojomis dažniausiai paskiriamos savivaldybių įmonės: mokestis kurioms dažnai padidėja kartais, o paslaugos už surinktas lėšas neatliekamos, dėl to kyla problemų liūčių metu. K. Navickas teigė, jog ministerija teikė teisinio reglamentavimo pakeitimus Seimui, tačiau jie nebuvo pakeisti.
  3. Dėl padangų tvarkymo: problema yra tai, kad Lietuvoje lieka nesutvarkyta apie 13 tūkst. t. padangų, nors taršos mokestis už padangas patenka į bendrą Atliekų tvarkymo programos lėšų katilą. Ministerijai siūlyta visiems gamintojams ir importuotojams numatyti pareigą organizuoti ne tik padangų atliekų perdirbimą, bet ir surinkimą, skatinti inovatyvių technologijų diegimą  padangų tvarkymo srityje. Ministras tam teigė neprieštaraujantis ir pasirengęs bendradarbiauti.
  4. Dėl pakuotės ir kombinuotosios pakuotės tvarkymo: ministras nekomentavo situacijos dėl skandalo, kilusio dėl ministerijos licencijuotos įmonės „Metrail“, teigdamas, jog laukiama teismo sprendimo. Dėl kombinuotosios pakuotės tvarkymo, aktualaus vienam iš rūmų narių, rūmai kreipsis į Aplinkos ministeriją papildomai, ir išsiaiškinus situaciją, gali būti pradėta taikyti išimtis, padėsianti įmonei sutaupyti keturis kartus padidėjusias išlaidas.

Susitikime dalyvavo ir Seimo narys, Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas S. Gentvilas.

Susisiekime
Captcha