Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Susitikimas su Lietuvos Banko valdybos pirmininku Vitu Vasiliausku

   Kovo 6 d. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai surengė susitikimą su Lietuvos Banko valdybos pirmininku Vitu Vasiliausku. Tai tradiciniais tapę susitikimai, kurių metu Lietuvos banko vadovas pristato ekonominę situaciją Lietuvoje ir pasaulyje, svarbiausius ekonomikos rodiklius ir pasidalina ekonominėmis  perspektyvomis.

   Tarp pagrindinių kovo 6 d. susitikime pateiktų skaičių – jei pasaulio BVP 2018 m. didėjo 3,6 proc., 2019 m. pasaulio ekonomika lėtėjo ir augo 2,9 proc. Europoje 2019 m. paskutinį ketvirtį ekonomika traukėsi   Italijoje ir Prancūzijoje. Atkreiptinas dėmesys, kad prekyba pasaulyje mažėjo sparčiausiai per pastaruosius 10 metų, tarp galimų rizikų – vis dar neaiškus ekonominis bendradarbiavimo modelis su Didžiąja Britanija, galutinai neaiškus koronaviruso daromas poveikis. Pastarasis priklausys nuo epidemijos masto: anot V. Vasiliausko, dar prieš keletą savaičių atrodė, kad tai vien Kinijos, t.y. pasiūlos problema.

   Šiuo metu, kai koronavirusas sparčiai plinta Europoje ir visame pasaulyje, atrodytų, kad tai jau ir paklausos problemos. 2003 m. dėl lokalaus SARS viruso epidemijos Kinijoje padariniai buvo mažesni, nes tuo metu Kinija užėmė 4 proc. pasaulio ekonomikos. Dabar Kinija pasaulio ekonomikoje užima 16 proc. – tai yra jos vaidmuo padidėjo 4 kartus.

   Lietuvos Banko valdybos pirmininkas neabejojo, kad koronaviruso padariniai bus juntami ir Lietuvoje: esame labai atvira, į prekių ir paslaugų eksportą  orientuota ekonomika. Pirmieji tai pajus turizmo, transporto sektoriai, blogai , jei užsidarys eksporto rinkos, kurios nuo 2014 m. iš dalies persiorientavo Ir į  Azijos šalis. Anot V. Vasiliausko, Vyriausybė turėtų rengtis tokiems padariniams, o kaip pagalba verslui turėtų būti ne mažinami mokesčiai, o naudojamas rezervo fondas.

   Dar viena bloga ekonominė žinia apie Klaipėdos apskrities  ekonomiką: 2019 m. Klaipėdos apskritis yra tarp keturių Lietuvos apskričių, kuriose lietuviškos kilmės eksportas mažėjo, Klaipėdos apskrityje – 2,1 proc.

Susitikime dalyvavo 21 įmonių atstovai.

Visą pristatymą galima rasti čia.

Susisiekime
Captcha